NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. MC7447AVS1267LB
MC7447AVS1267LB picture photo
Mfg. Part Number
MC7447AVS1267LB
Brief Description
IC MPU MPC74XX 1.267GHZ 360LGA
Datasheet Download
MC7447AVS1267LB.pdf
Availability of MC7447AVS1267LB
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MC7447AVS1267LB Order Process
Ship out your order
Specifications of MC7447AVS1267LB
Internal Part NumberEIS-MC7447AVS1267LB
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Number of Cores/Bus Width1 Core, 32-Bit
Speed1.267GHz
USB-
Voltage - I/O1.8V, 2.5V
Operating Temperature0°C ~ 105°C
Security Features-
Package / Case360-CLGA, FCCLGA
Supplier Device Package360-FCCLGA (25x25)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC7447AVS1267LB
MC7447AVS1267LB Details Description
Related parts for MC7447AVS1267LB
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS .125 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR TEMP I2C/SMBUS 8SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 10VWM 17.85VC AXIAL datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 4.7K OHM 5% 0805 datasheet.pdf
RES SMD 49.9K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 16.2K OHM 1W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
G3 USB HOST EXPANSION CRD datasheet.pdf
RES SMD 191 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf