NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. MC7447AVS733NB
MC7447AVS733NB picture photo
Mfg. Part Number
MC7447AVS733NB
Brief Description
IC MPU MPC74XX 733MHZ 360FCCLGA
Datasheet Download
MC7447AVS733NB.pdf
Availability of MC7447AVS733NB
QUANTITY
MC7447AVS733NB Order Process
Ship out your order
Specifications of MC7447AVS733NB
Internal Part NumberEIS-MC7447AVS733NB
Number of Cores/Bus Width1 Core, 32-Bit
Speed733MHz
USB-
Voltage - I/O1.8V, 2.5V
Operating Temperature0°C ~ 105°C
Security Features-
Package / Case360-CLGA, FCCLGA
Supplier Device Package360-FCCLGA (25x25)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC7447AVS733NB
MC7447AVS733NB Details Description
Related parts for MC7447AVS733NB
RES ARRAY 8 RES 100K OHM 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 3.9K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS .100" STACKER datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 48POS PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
OSC MEMS 3.6864MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
IC BRIDGE DRIVER PAR 10SOIC datasheet.pdf
CRYSTAL 22.1184MHZ 18PF SMD datasheet.pdf
SWITCH DIP datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V datasheet.pdf