Sullins Connector Solutions GEM15DTKT
GEM15DTKT picture photo
Mfg. Part Number
GEM15DTKT
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD
Datasheet Download
GEM15DTKT.pdf
Availability of GEM15DTKT
QUANTITY
GEM15DTKT Order Process
Ship out your order
Specifications of GEM15DTKT
Internal Part NumberEIS-GEM15DTKT
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
ColorBlack
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GEM15DTKT
Related LinksGEM1, GEM15DTKT Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GEM15DTKT Details Description
Related parts for GEM15DTKT
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 500W datasheet.pdf
RES 5.49K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SL SURFACE COND DISC 5" A CRS datasheet.pdf
RES 332 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf