NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. MC7448VS600NC
MC7448VS600NC picture photo
Mfg. Part Number
MC7448VS600NC
Brief Description
IC MPU MPC74XX 600MHZ 360FCCLGA
Datasheet Download
MC7448VS600NC.pdf
Availability of MC7448VS600NC
QUANTITY
MC7448VS600NC Order Process
Ship out your order
Specifications of MC7448VS600NC
Internal Part NumberEIS-MC7448VS600NC
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Number of Cores/Bus Width1 Core, 32-Bit
Speed600MHz
USB-
Voltage - I/O1.5V, 1.8V, 2.5V
Operating Temperature0°C ~ 105°C
Security Features-
Package / Case360-CLGA, FCCLGA
Supplier Device Package360-FCCLGA (25x25)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC7448VS600NC
MC7448VS600NC Details Description
Related parts for MC7448VS600NC
MOSFET N-CH 30V 116A TO-220AB datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 5.08MM datasheet.pdf
LOAD SW W/CONTROLLED SLEW RATE datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
RES 1.21K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CAT 6 PATCH CORD 10' YL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 5A MCPH6 datasheet.pdf