NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. MC7448VS667ND
MC7448VS667ND picture photo
Mfg. Part Number
MC7448VS667ND
Brief Description
IC MPU MPC74XX 667MHZ 360FCCLGA
Datasheet Download
MC7448VS667ND.pdf
Availability of MC7448VS667ND
QUANTITY
MC7448VS667ND Order Process
Ship out your order
Specifications of MC7448VS667ND
Internal Part NumberEIS-MC7448VS667ND
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Number of Cores/Bus Width1 Core, 32-Bit
Speed667MHz
USB-
Voltage - I/O1.5V, 1.8V, 2.5V
Operating Temperature0°C ~ 105°C
Security Features-
Package / Case360-CLGA, FCCLGA
Supplier Device Package360-FCCLGA (25x25)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC7448VS667ND
MC7448VS667ND Details Description
Related parts for MC7448VS667ND
RES SMD 300K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 1.4A SYNC 12DFN datasheet.pdf
IC OPAMP GP 15MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 8.8PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
RES 22.1 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 229 TYPE A 15POS datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.2A SOT223-4 datasheet.pdf
MICRO 51C S 120" WHT JACKP datasheet.pdf