NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. MC8641VU1000NB
MC8641VU1000NB picture photo
Mfg. Part Number
MC8641VU1000NB
Brief Description
IC MPU MPC86XX 1.0GHZ 994FCCBGA
Datasheet Download
MC8641VU1000NB.pdf
Availability of MC8641VU1000NB
QUANTITY
MC8641VU1000NB Order Process
Ship out your order
Specifications of MC8641VU1000NB
Internal Part NumberEIS-MC8641VU1000NB
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesMPC86xx
PackagingBulk
Core ProcessorPowerPC e600
Number of Cores/Bus Width1 Core, 32-Bit
Speed1.0GHz
USB-
Voltage - I/O1.8V, 2.5V, 3.3V
Operating Temperature0°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC8641VU1000NB
MC8641VU1000NB Details Description
Related parts for MC8641VU1000NB
IDC CABLE - CKC34S/AE34G/CCE34S datasheet.pdf
FIXED IND 27NH 400MA 250 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 15.4 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 2A 75 MOHM SMD datasheet.pdf
PELTIER RH14,32,06,L1,W4.5 datasheet.pdf
LED ACRICH WARM WHITE 3000K 4SMD datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 2W SMBG datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10% 15V 2915 datasheet.pdf