NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. MC8641VU1250HB
MC8641VU1250HB picture photo
Mfg. Part Number
MC8641VU1250HB
Brief Description
IC MPU MPC86XX 1.25GHZ 994FCCBGA
Datasheet Download
MC8641VU1250HB.pdf
Availability of MC8641VU1250HB
QUANTITY
MC8641VU1250HB Order Process
Ship out your order
Specifications of MC8641VU1250HB
Internal Part NumberEIS-MC8641VU1250HB
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesMPC86xx
PackagingBulk
Core ProcessorPowerPC e600
Number of Cores/Bus Width1 Core, 32-Bit
Speed1.25GHz
USB-
Voltage - I/O1.8V, 2.5V, 3.3V
Operating Temperature0°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC8641VU1250HB
MC8641VU1250HB Details Description
Related parts for MC8641VU1250HB
IC SONIC 132-PQFP datasheet.pdf
BRACKET COMPUTER MODEM EISA/ISA datasheet.pdf
Connector Receptacle 100 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC ADC DUAL 12BIT 125MSPS 64QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
RES 2.7K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
PANEL MOUNT IND RED WATER TIGHT datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 15A 125V datasheet.pdf