NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. MC8641VU1250HC
MC8641VU1250HC picture photo
Mfg. Part Number
MC8641VU1250HC
Brief Description
IC MPU MPC86XX 1.25GHZ 994FCCBGA
Datasheet Download
MC8641VU1250HC.pdf
Availability of MC8641VU1250HC
QUANTITY
MC8641VU1250HC Order Process
Ship out your order
Specifications of MC8641VU1250HC
Internal Part NumberEIS-MC8641VU1250HC
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesMPC86xx
PackagingBulk
Core ProcessorPowerPC e600
Number of Cores/Bus Width1 Core, 32-Bit
Speed1.25GHz
USB-
Voltage - I/O1.8V, 2.5V, 3.3V
Operating Temperature0°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC8641VU1250HC
MC8641VU1250HC Details Description
Related parts for MC8641VU1250HC
IC Z8 20MHZ MULT/DIV C93 44-PLCC datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16DIP datasheet.pdf
RES SMD 39K OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SENSOR 3000PSI 7/16-20 UNF 4.5V datasheet.pdf
CONN SOCKET BRD/BRD .5MM 130POS datasheet.pdf
CABLE USB A TO B MALE FERRITE 2M datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 2POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 8200UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
DIL SURFACE MOUNT 2.54MM datasheet.pdf