NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. MC8641VU1333JB
MC8641VU1333JB picture photo
Mfg. Part Number
MC8641VU1333JB
Brief Description
IC MPU MPC86XX 1.333GHZ 994BGA
Datasheet Download
MC8641VU1333JB.pdf
Availability of MC8641VU1333JB
QUANTITY
MC8641VU1333JB Order Process
Ship out your order
Specifications of MC8641VU1333JB
Internal Part NumberEIS-MC8641VU1333JB
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesMPC86xx
PackagingBulk
Core ProcessorPowerPC e600
Number of Cores/Bus Width1 Core, 32-Bit
Speed1.333GHz
USB-
Voltage - I/O1.8V, 2.5V, 3.3V
Operating Temperature0°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC8641VU1333JB
MC8641VU1333JB Details Description
Related parts for MC8641VU1333JB
CAP CER 330PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
MODULE PWR ENTRY FUSE FILTER 6A datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 200MHZ 209BGA datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 128KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
PANEL FRONT 19.2X19X0.13" GREY datasheet.pdf
4X5 MTE PIN SR RIBBED .100CL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 1MB FLASH UFBGA datasheet.pdf
RES 174 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 750 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SCR FAST SW 475A 400V TO-220AC datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
OSC XO 33.8688MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf