Vishay/BCcomponents MCA12060D1432BP500
MCA12060D1432BP500 picture photo
Mfg. Part Number
MCA12060D1432BP500
Brief Description
RES SMD 14.3K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCA12060D1432BP500.pdf
Availability of MCA12060D1432BP500
QUANTITY
MCA12060D1432BP500 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCA12060D1432BP500
Internal Part NumberEIS-MCA12060D1432BP500
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMC AT Thin Film Chip Resistor
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCA12060D1432BP500
Related LinksMCA12060D, MCA12060D1432BP500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCA12060D1432BP500 Details Description
Related parts for MCA12060D1432BP500
IC VREF SHUNT 1.225V SOT23 datasheet.pdf
LED T-1 3/4 BLUE 24V WEDGE datasheet.pdf
IC OPAMP DIFFERENTIAL 8SO datasheet.pdf
IC HI-SIDE SW CNTRLR DUAL 8-MSOP datasheet.pdf
CAP CER 680PF 1KV NP0 1812 datasheet.pdf
RES 14.3K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 270PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 361 OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
Connector Receptacle 26 Position 0.012" (0.30mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf