Vishay/BCcomponents MCA12060D1503BP100
MCA12060D1503BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCA12060D1503BP100
Brief Description
RES SMD 150K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCA12060D1503BP100.pdf
Availability of MCA12060D1503BP100
QUANTITY
MCA12060D1503BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCA12060D1503BP100
Internal Part NumberEIS-MCA12060D1503BP100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)150k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCA12060D1503BP100
Related LinksMCA12060D, MCA12060D1503BP100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCA12060D1503BP100 Details Description
Related parts for MCA12060D1503BP100
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 200MHZ 165FBGA datasheet.pdf
IC FIFO 8192X18 20NS 28DIP datasheet.pdf
RES SMD 45.3K OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
RES 1.43K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.412 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf
TIP POWER HEAD 1/8" 600F FOR GT datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 27K OHM 16SOIC datasheet.pdf