Vishay/BCcomponents MCA12060D2052BP100
MCA12060D2052BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCA12060D2052BP100
Brief Description
RES SMD 20.5K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCA12060D2052BP100.pdf
Availability of MCA12060D2052BP100
QUANTITY
MCA12060D2052BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCA12060D2052BP100
Internal Part NumberEIS-MCA12060D2052BP100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCA12060D2052BP100
Related LinksMCA12060D, MCA12060D2052BP100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCA12060D2052BP100 Details Description
Related parts for MCA12060D2052BP100
IC REG LDO 3A 3.3V TO-263 datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 6.3V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 50MA 10DFN datasheet.pdf
FUSE LINK 500V GL NH 35A SIZE0 datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL SMD 31POS datasheet.pdf