Vishay/BCcomponents MCA12060D2102BP100
MCA12060D2102BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCA12060D2102BP100
Brief Description
RES SMD 21K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCA12060D2102BP100.pdf
Availability of MCA12060D2102BP100
QUANTITY
MCA12060D2102BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCA12060D2102BP100
Internal Part NumberEIS-MCA12060D2102BP100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCA12060D2102BP100
Related LinksMCA12060D, MCA12060D2102BP100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCA12060D2102BP100 Details Description
Related parts for MCA12060D2102BP100
WRIST STRAP ADJ W/6' CORD TOPAZ datasheet.pdf
SOCKET TERM SLD W/CLIP FOR HP3 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.8A SOT223 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 14 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 21.5 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
TRANS 2PNP 45V 0.1A SOT563 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 23POS SKT datasheet.pdf