Vishay/BCcomponents MCA12060D3002BP100
MCA12060D3002BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCA12060D3002BP100
Brief Description
RES SMD 30K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCA12060D3002BP100.pdf
Availability of MCA12060D3002BP100
QUANTITY
MCA12060D3002BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCA12060D3002BP100
Internal Part NumberEIS-MCA12060D3002BP100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCA12060D3002BP100
Related LinksMCA12060D, MCA12060D3002BP100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCA12060D3002BP100 Details Description
Related parts for MCA12060D3002BP100
FIXED IND 56UH 442MA 900 MOHM datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS VERT 7.5MM datasheet.pdf
IC REG LDO 2.7V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 13POS WALL MT PIN datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 7" 0.50MM 24POS datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
SOCKET ADAPT SOIC-W TO 18DIP 0.3 datasheet.pdf
IC SRAM 1M 64X16 44TSOP datasheet.pdf
IMPACT BP 6X14 GL SN datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 5% 1.5W 4020 datasheet.pdf