Vishay/BCcomponents MCA12060D3323BP100
MCA12060D3323BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCA12060D3323BP100
Brief Description
RES SMD 332K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCA12060D3323BP100.pdf
Availability of MCA12060D3323BP100
QUANTITY
MCA12060D3323BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCA12060D3323BP100
Internal Part NumberEIS-MCA12060D3323BP100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCA12060D3323BP100
Related LinksMCA12060D, MCA12060D3323BP100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCA12060D3323BP100 Details Description
Related parts for MCA12060D3323BP100
POT 5K OHM 2W CARBON LINEAR datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENSE SOT23-5 datasheet.pdf
RES 5.97K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 32K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
500 TB WIR PRO 180D SOL datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
OSC MEMS 33.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf