Vishay/BCcomponents MCA12060D3922BP100
MCA12060D3922BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCA12060D3922BP100
Brief Description
RES SMD 39.2K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCA12060D3922BP100.pdf
Availability of MCA12060D3922BP100
QUANTITY
MCA12060D3922BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCA12060D3922BP100
Internal Part NumberEIS-MCA12060D3922BP100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCA12060D3922BP100
Related LinksMCA12060D, MCA12060D3922BP100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCA12060D3922BP100 Details Description
Related parts for MCA12060D3922BP100
Connector Receptacle 8 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
KIT FOR MPC18730 PMIC datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 20K OHM 8VDFN datasheet.pdf
OSC VCXO 705.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W datasheet.pdf
INSERTION CYLINDER datasheet.pdf
RES 1.91K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 10NH 1.235A 80 MOHM datasheet.pdf