Vishay/BCcomponents MCA12060D4322BP100
MCA12060D4322BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCA12060D4322BP100
Brief Description
RES SMD 43.2K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCA12060D4322BP100.pdf
Availability of MCA12060D4322BP100
QUANTITY
MCA12060D4322BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCA12060D4322BP100
Internal Part NumberEIS-MCA12060D4322BP100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCA12060D4322BP100
Related LinksMCA12060D, MCA12060D4322BP100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCA12060D4322BP100 Details Description
Related parts for MCA12060D4322BP100
LED 5MM RT ANG RED/GRN DIFF PCMT datasheet.pdf
CONN HOOD CPLNG BOTTOM SZ8 PG21 datasheet.pdf
FIXED IND 2UH 7.4A 12.4 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 2.94K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
HEATSHRK TUBING 3/4" BK 1=400FT datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT LC-LC DUPLEX datasheet.pdf
CONN RCPT R/A 18POS 2.54MM GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB datasheet.pdf
HD-I 5SMPR055F120O BENCH datasheet.pdf
OSC SO 250.0000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf