Vishay/BCcomponents MCA12060D4531BP100
MCA12060D4531BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCA12060D4531BP100
Brief Description
RES SMD 4.53K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCA12060D4531BP100.pdf
Availability of MCA12060D4531BP100
QUANTITY
MCA12060D4531BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCA12060D4531BP100
Internal Part NumberEIS-MCA12060D4531BP100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.53k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCA12060D4531BP100
Related LinksMCA12060D, MCA12060D4531BP100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCA12060D4531BP100 Details Description
Related parts for MCA12060D4531BP100
JUMPER-H1501TR/A3049V/H1501TR 5" datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZ8 PG21 datasheet.pdf
CAP CER 270PF 2KV X7R 1812 datasheet.pdf
OSC XO 312.5MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .125" datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
ATTENUATOR SMA QPL SCREENED datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 4V SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 29POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
3.3 GHz Ultralow Distortion RF/IF Differential Amplifier IC datasheet.pdf