Vishay/BCcomponents MCA12060D7321BP100
MCA12060D7321BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCA12060D7321BP100
Brief Description
RES SMD 7.32K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCA12060D7321BP100.pdf
Availability of MCA12060D7321BP100
QUANTITY
MCA12060D7321BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCA12060D7321BP100
Internal Part NumberEIS-MCA12060D7321BP100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCA12060D7321BP100
Related LinksMCA12060D, MCA12060D7321BP100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCA12060D7321BP100 Details Description
Related parts for MCA12060D7321BP100
CASE PVC BLACK 10.9"L X 9.9"W datasheet.pdf
OSC 3.3V PROG CMOS PWRDN 50PPM datasheet.pdf
SIDAC UNI 4CHP 160V 150A MS-013 datasheet.pdf
BOX END PANEL BLK A42 SERIES datasheet.pdf
CRIMPING TOOL M22520/1-01 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
RES 1.21M OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS R/A LONG LATCH datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 30PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
RES SMD 22 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf