Vishay/BCcomponents MCA12060D8459BP500
MCA12060D8459BP500 picture photo
Mfg. Part Number
MCA12060D8459BP500
Brief Description
RES SMD 84.5 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCA12060D8459BP500.pdf
Availability of MCA12060D8459BP500
QUANTITY
MCA12060D8459BP500 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCA12060D8459BP500
Internal Part NumberEIS-MCA12060D8459BP500
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMC AT Thin Film Chip Resistor
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)84.5
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCA12060D8459BP500
Related LinksMCA12060D, MCA12060D8459BP500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCA12060D8459BP500 Details Description
Related parts for MCA12060D8459BP500
RES SMD 12.7 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS 1.25MM R/A SMD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 3A DO214AB datasheet.pdf
CAP CER 27PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
MICROCONTROLLR SSR BURST-FIRE datasheet.pdf
OSC MEMS 24.576MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 680PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 30ppm 9pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RP BKAD2 RECPT datasheet.pdf
CIRCUIT BRKR MAG-HYDR LEVER 100A datasheet.pdf