Vishay/BCcomponents MCA12060D8662BP100
MCA12060D8662BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCA12060D8662BP100
Brief Description
RES SMD 86.6K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCA12060D8662BP100.pdf
Availability of MCA12060D8662BP100
QUANTITY
MCA12060D8662BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCA12060D8662BP100
Internal Part NumberEIS-MCA12060D8662BP100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)86.6k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCA12060D8662BP100
Related LinksMCA12060D, MCA12060D8662BP100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCA12060D8662BP100 Details Description
Related parts for MCA12060D8662BP100
CAP CER 0.047UF 50V X7R AXIAL datasheet.pdf
RES 154K OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES 8.06K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 835K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 470 I/O 672FBGA datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
LED ARRAY WHITE datasheet.pdf
34000UF 15V 51X79 85C ST datasheet.pdf