Yageo MCF-25JR-47K
MCF-25JR-47K picture photo
Mfg. Part Number
MCF-25JR-47K
Brief Description
RES SMD 47K OHM 5% 1/4W MELF
Datasheet Download
MCF-25JR-47K.pdf
Availability of MCF-25JR-47K
QUANTITY
MCF-25JR-47K Order Process
Ship out your order
Specifications of MCF-25JR-47K
Internal Part NumberEIS-MCF-25JR-47K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient0/ -600ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device PackageMELF
Size / Dimension0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCF-25JR-47K
Related LinksMCF-25, MCF-25JR-47K Datasheet, Yageo Distributor
MCF-25JR-47K Details Description
Related parts for MCF-25JR-47K
Crystal 3.579545MHz 30ppm 18pF 200 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SOJ, 9.40mm pitch datasheet.pdf
CAP CER 30PF 50V U2J AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR 200PSI M10-1.0 6G .5-4.5V datasheet.pdf
PROXIMITY SENSOR M12 4MM PNP NO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
ANT WIRELESS VHF 168-174MHZ 100W datasheet.pdf
IC MPU I.MX6D 800MHZ 624FCBGA datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
Crystal 50.0000MHz 10ppm 10pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CRYSTAL 44.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf
HD-I W/FA EMPO 130F 160O LM & BE datasheet.pdf