Taiyo Yuden MCF08062G900-T
MCF08062G900-T picture photo
Mfg. Part Number
MCF08062G900-T
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
CHOKE COMMON MODE 90 OHM SMD
Datasheet Download
MCF08062G900-T.pdf
Availability of MCF08062G900-T
QUANTITY
MCF08062G900-T Order Process
Ship out your order
Specifications of MCF08062G900-T
Internal Part NumberEIS-MCF08062G900-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesMCF
PackagingCut Tape (CT)
Filter TypeData, Signal Line
Number of Lines2
Inductance-
Current100mA
DC Resistance (DCR)6.5 Ohm Max
Impedance90 Ohm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.033" L x 0.026" W (0.85mm x 0.65mm)
Height (Max)0.018" (0.45mm)
Package / Case0302 (0806 Metric), 4 Lead
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCF08062G900-T
Related LinksMCF0806, MCF08062G900-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
MCF08062G900-T Details Description
Related parts for MCF08062G900-T
TERM BLOCK HDR 2POS VERT 7.62MM datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC ADC 14BIT 4CH 1.4MSPS 48LQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP FILM 0.012UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 5A TO220F datasheet.pdf
CURRENT SENSE TRANSFORMER datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 18POS datasheet.pdf