Yageo MCF25SJR-100R
MCF25SJR-100R picture photo
Mfg. Part Number
MCF25SJR-100R
Brief Description
RES SMD 100 OHM 5% 1/4W MELF
Datasheet Download
MCF25SJR-100R.pdf
Availability of MCF25SJR-100R
QUANTITY
MCF25SJR-100R Order Process
Ship out your order
Specifications of MCF25SJR-100R
Internal Part NumberEIS-MCF25SJR-100R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient0/ -350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0204
Supplier Device PackageMELF
Size / Dimension0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCF25SJR-100R
Related LinksMCF25S, MCF25SJR-100R Datasheet, Yageo Distributor
MCF25SJR-100R Details Description
Related parts for MCF25SJR-100R
IC REG LDO 2.4V 0.15A SC82AB datasheet.pdf
IC OPAMP GP 220KHZ RRO 16TSSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO15 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CAP CER 270PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
GRACE INERTIA PLUG HOUSING 8POS datasheet.pdf
RJI GIGALINK ASSEMBLING TOOL datasheet.pdf
RES SMD 1.56K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X9.5MM XCUT T766 datasheet.pdf
4P 85OHM IMPACT MEZZ SN 37MM 18C datasheet.pdf