Yageo MCF25SJR-3K9
MCF25SJR-3K9 picture photo
Mfg. Part Number
MCF25SJR-3K9
Brief Description
RES SMD 3.9K OHM 5% 1/4W MELF
Datasheet Download
MCF25SJR-3K9.pdf
Availability of MCF25SJR-3K9
QUANTITY
MCF25SJR-3K9 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCF25SJR-3K9
Internal Part NumberEIS-MCF25SJR-3K9
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.9k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient0/ -600ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0204
Supplier Device PackageMELF
Size / Dimension0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCF25SJR-3K9
Related LinksMCF25S, MCF25SJR-3K9 Datasheet, Yageo Distributor
MCF25SJR-3K9 Details Description
Related parts for MCF25SJR-3K9
CONN EDGECARD 60POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" SR STRAIGHT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
RES 30.1K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 200 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CRIMPFOX TOOL datasheet.pdf
500 TB SPR PLU W/LATCH datasheet.pdf
OSC MEMS 77.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 5W DO214AB datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.8V SMD datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 10% 100VDC AXIAL datasheet.pdf