Yageo MCF25SJR-510R
MCF25SJR-510R picture photo
Mfg. Part Number
MCF25SJR-510R
Brief Description
RES SMD 510 OHM 5% 1/4W MELF
Datasheet Download
MCF25SJR-510R.pdf
Availability of MCF25SJR-510R
QUANTITY
MCF25SJR-510R Order Process
Ship out your order
Specifications of MCF25SJR-510R
Internal Part NumberEIS-MCF25SJR-510R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)510
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient0/ -350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0204
Supplier Device PackageMELF
Size / Dimension0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCF25SJR-510R
Related LinksMCF25S, MCF25SJR-510R Datasheet, Yageo Distributor
MCF25SJR-510R Details Description
Related parts for MCF25SJR-510R
IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 54POS .100" DUAL TIN datasheet.pdf
RES SMD 127K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 1.5A 16TSSOP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 200MA 24V datasheet.pdf
CONN ENCODER FOR SERVOMOTOR END datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RES 0.511 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS PNL MNT SKT CRMP datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT datasheet.pdf
RJ45 LOW PROFILE WITH LED datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 120V datasheet.pdf