Yageo MCF25SJR-750R
MCF25SJR-750R picture photo
Mfg. Part Number
MCF25SJR-750R
Brief Description
RES SMD 750 OHM 5% 1/4W MELF
Datasheet Download
MCF25SJR-750R.pdf
Availability of MCF25SJR-750R
QUANTITY
MCF25SJR-750R Order Process
Ship out your order
Specifications of MCF25SJR-750R
Internal Part NumberEIS-MCF25SJR-750R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)750
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient0/ -350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0204
Supplier Device PackageMELF
Size / Dimension0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCF25SJR-750R
Related LinksMCF25S, MCF25SJR-750R Datasheet, Yageo Distributor
MCF25SJR-750R Details Description
Related parts for MCF25SJR-750R
RES SMD 34.8K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
TRANS PNP 150V 0.6A TO-92 datasheet.pdf
IC DAC 14BIT QUAD PARALL 44PLCC datasheet.pdf
MOD PWR IN/SW 1PL SLD 1.5MM PNL datasheet.pdf
IC VREF SERIES 4.096V SOT23-5 datasheet.pdf
040 H/D-3 PLUG HSG ASSY 17P datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf