Rohm Semiconductor MCH032AN3R9CK
MCH032AN3R9CK picture photo
Mfg. Part Number
MCH032AN3R9CK
Brief Description
CAP CER 3.9PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
MCH032AN3R9CK.pdf
Availability of MCH032AN3R9CK
QUANTITY
MCH032AN3R9CK Order Process
Ship out your order
Specifications of MCH032AN3R9CK
Internal Part NumberEIS-MCH032AN3R9CK
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.9pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.012" (0.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCH032AN3R9CK
Related LinksMCH032, MCH032AN3R9CK Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCH032AN3R9CK Details Description
Related parts for MCH032AN3R9CK
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 12V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 14A 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 100K OHM 8SIP datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CLEAN & FINISH DISC 7"XNH A MED datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 11A 125V datasheet.pdf