Rohm Semiconductor MCH155A111JK
MCH155A111JK picture photo
Mfg. Part Number
MCH155A111JK
Brief Description
CAP CER 110PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
MCH155A111JK.pdf
Availability of MCH155A111JK
QUANTITY
MCH155A111JK Order Process
Ship out your order
Specifications of MCH155A111JK
Internal Part NumberEIS-MCH155A111JK
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance110pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCH155A111JK
Related LinksMCH155, MCH155A111JK Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCH155A111JK Details Description
Related parts for MCH155A111JK
MULTI-PAIR 14COND 28AWG 300' datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON ROUND ORANGE datasheet.pdf
SWITCH DETECT SPST-NO LEFT SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 0.124 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1.06K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 22POS 2.54MM SMD datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 2.5A 10VSON datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 10ppm 10pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf