3M 926381-01-32-EU
926381-01-32-EU picture photo
Mfg. Part Number
926381-01-32-EU
Brief Description
CONN HEADER 32POS .100" GOLD
Datasheet Download
926381-01-32-EU.pdf
Availability of 926381-01-32-EU
QUANTITY
926381-01-32-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 926381-01-32-EU
Internal Part NumberEIS-926381-01-32-EU
Number of Positions32
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.545" (13.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)926381-01-32-EU
Related Links926381-, 926381-01-32-EU Datasheet, 3M Distributor
926381-01-32-EU Details Description
Related parts for 926381-01-32-EU
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 1W datasheet.pdf
RES SMD 14.7K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 50V 10% 2917 datasheet.pdf
CONTROL TEMP RELAY OUT 24V datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CAP TANT 0.18UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
RES 2K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
WIRE FERL INSUL datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20% 15V 2711 datasheet.pdf