Rohm Semiconductor MCH185A470JK
MCH185A470JK picture photo
Mfg. Part Number
MCH185A470JK
Brief Description
CAP CER 47PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
MCH185A470JK.pdf
Availability of MCH185A470JK
QUANTITY
MCH185A470JK Order Process
Ship out your order
Specifications of MCH185A470JK
Internal Part NumberEIS-MCH185A470JK
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCH185A470JK
Related LinksMCH185, MCH185A470JK Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCH185A470JK Details Description
Related parts for MCH185A470JK
RES 470 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC HIGH SIDE PWR SWITCH TO220-5 datasheet.pdf
RES SMD 1.6K OHM 0.1% 1/6W 0603 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG GREEN datasheet.pdf
RES 147 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
SA-215-08 PERMASEAL FLANGED datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 2SMD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
Connector Receptacle 2 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
MICRO 9C S 18" WHT JACKP datasheet.pdf