Rohm Semiconductor MCH185A910JK
MCH185A910JK picture photo
Mfg. Part Number
MCH185A910JK
Brief Description
CAP CER 91PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
MCH185A910JK.pdf
Availability of MCH185A910JK
QUANTITY
MCH185A910JK Order Process
Ship out your order
Specifications of MCH185A910JK
Internal Part NumberEIS-MCH185A910JK
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance91pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCH185A910JK
Related LinksMCH185, MCH185A910JK Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCH185A910JK Details Description
Related parts for MCH185A910JK
RES SMD 53.6K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 9.09KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 120PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC SWITCH SPST SC70-5 datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES 129K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.36K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf