Rohm Semiconductor MCH185CN272KK
MCH185CN272KK picture photo
Mfg. Part Number
MCH185CN272KK
Brief Description
CAP CER 2700PF 50V X7R 0603
Datasheet Download
MCH185CN272KK.pdf
Availability of MCH185CN272KK
QUANTITY
MCH185CN272KK Order Process
Ship out your order
Specifications of MCH185CN272KK
Internal Part NumberEIS-MCH185CN272KK
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2700pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCH185CN272KK
Related LinksMCH185, MCH185CN272KK Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCH185CN272KK Details Description
Related parts for MCH185CN272KK
TVS DIODE 11VWM 18.2VC SMA datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 200MW SOT323 datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 560K OHM 16DIP datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 1.8VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 3A 7DDPAK datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 35A 0.64 MOHM TH datasheet.pdf
RES 1.18K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK 5.00MM 4POS datasheet.pdf
FERRITE CORE datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS INLINE PIN datasheet.pdf
CRYSTAL 36.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf