Cornell Dubilier Electronics MCH38FM220J-Y
MCH38FM220J-Y picture photo
Mfg. Part Number
MCH38FM220J-Y
Brief Description
CAP MICA 22PF 5% 4KV SMD
Datasheet Download
MCH38FM220J-Y.pdf
Availability of MCH38FM220J-Y
QUANTITY
MCH38FM220J-Y Order Process
Ship out your order
Specifications of MCH38FM220J-Y
Internal Part NumberEIS-MCH38FM220J-Y
SeriesMCH
PackagingTray
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated4000V (4kV)
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.380" L x 0.380" W (9.65mm x 9.65mm)
Height - Seated (Max)0.080" (2.03mm)