Cornell Dubilier Electronics MCHN38FM270J-Y
MCHN38FM270J-Y picture photo
Mfg. Part Number
MCHN38FM270J-Y
Brief Description
CAP MICA 27PF 5% 4KV SMD
Datasheet Download
MCHN38FM270J-Y.pdf
Availability of MCHN38FM270J-Y
QUANTITY
MCHN38FM270J-Y Order Process
Ship out your order
Specifications of MCHN38FM270J-Y
Internal Part NumberEIS-MCHN38FM270J-Y
SeriesMCHN
PackagingTray
Capacitance27pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated4000V (4kV)
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.380" L x 0.380" W (9.65mm x 9.65mm)
Height - Seated (Max)0.080" (2.03mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCHN38FM270J-Y
Related LinksMCHN38F, MCHN38FM270J-Y Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MCHN38FM270J-Y Details Description
Related parts for MCHN38FM270J-Y
MOD PWR ENTRY 3A MED QC 1.5 PNL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 6.4MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
IC MCU 16BIT FLASH PG-LQFP-144 datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 50V C0G 0603 datasheet.pdf
RES 21.5 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
RES SMD 499 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 4.99M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf