Cornell Dubilier Electronics MCM01-001CD200K-F
MCM01-001CD200K-F picture photo
Mfg. Part Number
MCM01-001CD200K-F
Brief Description
CAP MICA 20PF 10% 500V SMD
Datasheet Download
MCM01-001CD200K-F.pdf
Availability of MCM01-001CD200K-F
QUANTITY
MCM01-001CD200K-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MCM01-001CD200K-F
Internal Part NumberEIS-MCM01-001CD200K-F
PackagingBulk
Capacitance20pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated500V
Dielectric MaterialMica
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
FeaturesRF, High Frequency
Size / Dimension0.460" L x 0.400" W (11.68mm x 10.16mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCM01-001CD200K-F
Related LinksMCM01-00, MCM01-001CD200K-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MCM01-001CD200K-F Details Description
Related parts for MCM01-001CD200K-F
TRIMMER 10K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 3"L X 3"W 10PC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC BUFF/DVR NON-INVERT SOT23-5 datasheet.pdf
CONN RCPT CPC 7POS SZ13 REV datasheet.pdf
PTC RESETTABLE SMD 1206 16V .25A datasheet.pdf
CAP CER 560PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 100POS SKT datasheet.pdf