Cornell Dubilier Electronics MCM01-001D030D-F
MCM01-001D030D-F picture photo
Mfg. Part Number
MCM01-001D030D-F
Brief Description
CAP PTFE 3PF 0.5PF 500V SMD
Datasheet Download
MCM01-001D030D-F.pdf
Availability of MCM01-001D030D-F
QUANTITY
MCM01-001D030D-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MCM01-001D030D-F
Internal Part NumberEIS-MCM01-001D030D-F
PackagingBulk
Capacitance3pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated500V
Dielectric MaterialPolytetrafluoroethylene (PTFE)
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
FeaturesRF, High Frequency
Size / Dimension0.460" L x 0.400" W (11.68mm x 10.16mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCM01-001D030D-F
Related LinksMCM01-00, MCM01-001D030D-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MCM01-001D030D-F Details Description
Related parts for MCM01-001D030D-F
IC DRIVER 3.3V LVDS HS SOT-23 datasheet.pdf
SWITCH KNOB STRGHT 0.76" W/SPIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 30NH SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 12A TO-220 datasheet.pdf
RES 255 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 178 OHM 1% 10W datasheet.pdf
RES 560 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 12COND 10AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
POT 2.5K OHM 12.5W WIREWOUND LIN datasheet.pdf