Cornell Dubilier Electronics MCM01-001D200K-F
MCM01-001D200K-F picture photo
Mfg. Part Number
MCM01-001D200K-F
Brief Description
CAP PTFE 20PF 10% 500V SMD
Datasheet Download
MCM01-001D200K-F.pdf
Availability of MCM01-001D200K-F
QUANTITY
MCM01-001D200K-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MCM01-001D200K-F
Internal Part NumberEIS-MCM01-001D200K-F
PackagingBulk
Capacitance20pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated500V
Dielectric MaterialPolytetrafluoroethylene (PTFE)
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
FeaturesRF, High Frequency
Size / Dimension0.460" L x 0.400" W (11.68mm x 10.16mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCM01-001D200K-F
Related LinksMCM01-00, MCM01-001D200K-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MCM01-001D200K-F Details Description
Related parts for MCM01-001D200K-F
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 3.3M OHM 1/4W 10% AXIAL datasheet.pdf
C/A 62.5125 12FIB PLE MPO datasheet.pdf
TERM BLOCK 5.00MM 9POS datasheet.pdf
Crystal 18.4320MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20V 10% 2910 datasheet.pdf
RES 76.8 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 38.3K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 10000PF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
MICRO 51C P 36" YEL NI datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 28A TO220 datasheet.pdf