Cornell Dubilier Electronics MCM01-001DD250D-F
MCM01-001DD250D-F picture photo
Mfg. Part Number
MCM01-001DD250D-F
Brief Description
CAP MICA 25PF 0.5PF 500V SMD
Datasheet Download
MCM01-001DD250D-F.pdf
Availability of MCM01-001DD250D-F
QUANTITY
MCM01-001DD250D-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MCM01-001DD250D-F
Internal Part NumberEIS-MCM01-001DD250D-F
PackagingBulk
Capacitance25pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated500V
Dielectric MaterialMica
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
FeaturesRF, High Frequency
Size / Dimension0.460" L x 0.400" W (11.68mm x 10.16mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCM01-001DD250D-F
Related LinksMCM01-00, MCM01-001DD250D-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MCM01-001DD250D-F Details Description
Related parts for MCM01-001DD250D-F
DOOR STEEL 62.75X19.33" BLACK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 66.5K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
TRANS PNP 12V 2A SOT363 datasheet.pdf
PRESS-IN TOOL 11ROW 8COL D-CARD datasheet.pdf
COLOR,0.8MPIX,NPN,240X214 FOV datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRIAC 4SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156" datasheet.pdf
CT 1.5MM REC CONT CRIMP TYPE datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
REPLACEMENT MODULE 500V MCOV MOV datasheet.pdf