Cornell Dubilier Electronics MCM01-001DD250K-F
MCM01-001DD250K-F picture photo
Mfg. Part Number
MCM01-001DD250K-F
Brief Description
CAP MICA 25PF 10% 500V SMD
Datasheet Download
MCM01-001DD250K-F.pdf
Availability of MCM01-001DD250K-F
QUANTITY
MCM01-001DD250K-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MCM01-001DD250K-F
Internal Part NumberEIS-MCM01-001DD250K-F
PackagingBulk
Capacitance25pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated500V
Dielectric MaterialMica
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
FeaturesRF, High Frequency
Size / Dimension0.460" L x 0.400" W (11.68mm x 10.16mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCM01-001DD250K-F
Related LinksMCM01-00, MCM01-001DD250K-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MCM01-001DD250K-F Details Description
Related parts for MCM01-001DD250K-F
BOARD FPSLIC DAUGHTER FOR STK500 datasheet.pdf
RES SMD 2.49KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
RES 2.2K OHM 1/2W 5% CF MINI datasheet.pdf
CARD MALE EXTENDER .100 12POS AU datasheet.pdf
BENCHTOP AIR IONIZER 110-120VAC datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP FILM 0.024UF 5% 1000VDC AXIA datasheet.pdf