Cornell Dubilier Electronics MCM01-001DD500J-F
MCM01-001DD500J-F picture photo
Mfg. Part Number
MCM01-001DD500J-F
Brief Description
CAP MICA 50PF 5% 500V SMD
Datasheet Download
MCM01-001DD500J-F.pdf
Availability of MCM01-001DD500J-F
QUANTITY
MCM01-001DD500J-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MCM01-001DD500J-F
Internal Part NumberEIS-MCM01-001DD500J-F
PackagingBulk
Capacitance50pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
FeaturesRF, High Frequency
Size / Dimension0.460" L x 0.400" W (11.68mm x 10.16mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCM01-001DD500J-F
Related LinksMCM01-00, MCM01-001DD500J-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MCM01-001DD500J-F Details Description
Related parts for MCM01-001DD500J-F
IC INVERTER 8-INPUT 20SSOP datasheet.pdf
RES SMD 732 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
Crystal 40.0000MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 44SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V DO213AB datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 250V X7R 2220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf