Cornell Dubilier Electronics MCM01-001ED181H-F
MCM01-001ED181H-F picture photo
Mfg. Part Number
MCM01-001ED181H-F
Brief Description
CAP MICA 180PF 3% 500V SMD
Datasheet Download
MCM01-001ED181H-F.pdf
Availability of MCM01-001ED181H-F
QUANTITY
MCM01-001ED181H-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MCM01-001ED181H-F
Internal Part NumberEIS-MCM01-001ED181H-F
PackagingBulk
Capacitance180pF
Tolerance±3%
Voltage - Rated500V
Dielectric MaterialMica
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
FeaturesRF, High Frequency
Size / Dimension0.460" L x 0.400" W (11.68mm x 10.16mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCM01-001ED181H-F
Related LinksMCM01-00, MCM01-001ED181H-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MCM01-001ED181H-F Details Description
Related parts for MCM01-001ED181H-F
FIXED IND 5.6UH 300MA 1.1 OHM datasheet.pdf
RESONATOR SAW 433.92MHZ SMD datasheet.pdf
SMD GRABBER TEST CLIP 10PC WHITE datasheet.pdf
IC MCU 16/32B 192KB FLSH 100LQFP datasheet.pdf
RES 5.76K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 0.162 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 30 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
IPD M30 NONSHLD 3W SPST 2M datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
QPro Virtex 2.5V QML High-Reliability FPGAs IC datasheet.pdf