Cornell Dubilier Electronics MCM01-001ED181K-F
MCM01-001ED181K-F picture photo
Mfg. Part Number
MCM01-001ED181K-F
Brief Description
CAP MICA 180PF 10% 500V SMD
Datasheet Download
MCM01-001ED181K-F.pdf
Availability of MCM01-001ED181K-F
QUANTITY
MCM01-001ED181K-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MCM01-001ED181K-F
Internal Part NumberEIS-MCM01-001ED181K-F
PackagingBulk
Capacitance180pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated500V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
FeaturesRF, High Frequency
Size / Dimension0.460" L x 0.400" W (11.68mm x 10.16mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCM01-001ED181K-F
Related LinksMCM01-00, MCM01-001ED181K-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MCM01-001ED181K-F Details Description
Related parts for MCM01-001ED181K-F
IC OPAMP JFET 4MHZ 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 182POS .050 datasheet.pdf
IC M-LVDS QUAD LINE DVR 16-TSSOP datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 6SMD datasheet.pdf
FUSE PTC RESETTABLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
CUT & POLISH WHEEL TR 3" 9A MED datasheet.pdf