Cornell Dubilier Electronics MCM01-001ED351J-F
MCM01-001ED351J-F picture photo
Mfg. Part Number
MCM01-001ED351J-F
Brief Description
CAP MICA 350PF 5% 500V SMD
Datasheet Download
MCM01-001ED351J-F.pdf
Availability of MCM01-001ED351J-F
QUANTITY
MCM01-001ED351J-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MCM01-001ED351J-F
Internal Part NumberEIS-MCM01-001ED351J-F
PackagingBulk
Capacitance350pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
FeaturesRF, High Frequency
Size / Dimension0.460" L x 0.400" W (11.68mm x 10.16mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCM01-001ED351J-F
Related LinksMCM01-00, MCM01-001ED351J-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MCM01-001ED351J-F Details Description
Related parts for MCM01-001ED351J-F
FINGER GUARD TARZAN datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 80V SMD datasheet.pdf
PRESSURE SENSOR ABS AXIAL 8-DIP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 4A 125V datasheet.pdf
CAP MICA 11PF 5% 300V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
INSERT MALE 4+2POS+1GND SCREW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100" datasheet.pdf