Cornell Dubilier Electronics MCM01-001ED570K-F
MCM01-001ED570K-F picture photo
Mfg. Part Number
MCM01-001ED570K-F
Brief Description
CAP MICA 57PF 10% 500V SMD
Datasheet Download
MCM01-001ED570K-F.pdf
Availability of MCM01-001ED570K-F
QUANTITY
MCM01-001ED570K-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MCM01-001ED570K-F
Internal Part NumberEIS-MCM01-001ED570K-F
PackagingBulk
Capacitance57pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated500V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
FeaturesRF, High Frequency
Size / Dimension0.460" L x 0.400" W (11.68mm x 10.16mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCM01-001ED570K-F
Related LinksMCM01-00, MCM01-001ED570K-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MCM01-001ED570K-F Details Description
Related parts for MCM01-001ED570K-F
IC FPGA 176 I/O 256FBGA datasheet.pdf
CONN HEADER 3MM 8POS R/A TIN SMD datasheet.pdf
FUSE GLASS 2A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
PTC RESET 1.25A 120VAC/VDC RAD datasheet.pdf
FUSE GLASS 5A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 55V 15A TDSON-8 datasheet.pdf
OSC MEMS 25.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X17.78MM T766 datasheet.pdf
JT 18C 18#20 PIN RECP datasheet.pdf
10000UF 16V 18X35MM 105C 3000H datasheet.pdf