Cornell Dubilier Electronics MCM01-001ED750M-F
MCM01-001ED750M-F picture photo
Mfg. Part Number
MCM01-001ED750M-F
Brief Description
CAP MICA 75PF 20% 500V SMD
Datasheet Download
MCM01-001ED750M-F.pdf
Availability of MCM01-001ED750M-F
QUANTITY
MCM01-001ED750M-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MCM01-001ED750M-F
Internal Part NumberEIS-MCM01-001ED750M-F
PackagingBulk
Capacitance75pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated500V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
FeaturesRF, High Frequency
Size / Dimension0.460" L x 0.400" W (11.68mm x 10.16mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCM01-001ED750M-F
Related LinksMCM01-00, MCM01-001ED750M-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MCM01-001ED750M-F Details Description
Related parts for MCM01-001ED750M-F
FLEX CABLE - AFF20A/AF20/AFF20A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SENS PROX M18 5MM AC2W-NO datasheet.pdf
IC REG LDO 8V 0.1A 8SOIC datasheet.pdf
CONN SOCKET 14-16AWG SZ16 NICKEL datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 53POS SKT datasheet.pdf
RES 2.5K OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
2MM SHROUDED BOARD MNT HDR 22 PO datasheet.pdf