Cornell Dubilier Electronics MCM01-001EF431J-F
MCM01-001EF431J-F picture photo
Mfg. Part Number
MCM01-001EF431J-F
Brief Description
CAP MICA 430PF 5% 1KV SMD
Datasheet Download
MCM01-001EF431J-F.pdf
Availability of MCM01-001EF431J-F
QUANTITY
MCM01-001EF431J-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MCM01-001EF431J-F
Internal Part NumberEIS-MCM01-001EF431J-F
PackagingBulk
Capacitance430pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Dielectric MaterialMica
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
FeaturesRF, High Frequency
Size / Dimension0.460" L x 0.400" W (11.68mm x 10.16mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCM01-001EF431J-F
Related LinksMCM01-00, MCM01-001EF431J-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MCM01-001EF431J-F Details Description
Related parts for MCM01-001EF431J-F
IC POT DGTL I2C 100K 64P 10MSOP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ RRO 8TSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 16POS VERT 5MM datasheet.pdf
RES SMD 887 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
INSULATOR FOR BU-11 SERIES WHT datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
CABLE 14POS .100 JUMPER 8 INCH datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS JAM NUT PIN datasheet.pdf