Vishay Semiconductor/Diodes Division TZX22A-TAP
TZX22A-TAP picture photo
Mfg. Part Number
TZX22A-TAP
Brief Description
DIODE ZENER 22V 500MW DO35
Datasheet Download
TZX22A-TAP.pdf
Availability of TZX22A-TAP
QUANTITY
TZX22A-TAP Order Process
Ship out your order
Specifications of TZX22A-TAP
Internal Part NumberEIS-TZX22A-TAP
SeriesAutomotive, AEC-Q101
PackagingTape & Box (TB)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)22V
Tolerance-
Power - Max500mW
Impedance (Max) (Zzt)65 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr1µA @ 17V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.5V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 175°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TZX22A-TAP
Related LinksTZX22, TZX22A-TAP Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
TZX22A-TAP Details Description
Related parts for TZX22A-TAP
IC MCU 8BIT 896B OTP 18DIP datasheet.pdf
IC ENCORE XP MCU FLASH 1K 8-QFN datasheet.pdf
SENSR OPTO REFL 12.7MM PANEL MNT datasheet.pdf
IC ENERGY METERING 1PHASE 20SSOP datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 4KHZ 12.6MM PCB datasheet.pdf
CAP TANT 0.47UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
CONN DIN SOCKET 48POS R/A GOLD datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 5A 115VAC 28VDC datasheet.pdf
A22TK-2RR-02-K01 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
IC SRAM 18MB 250MHZ 165BGA datasheet.pdf
OSC VCTCXO 38.4MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf