Cornell Dubilier Electronics MCM01-002ED102J-F
MCM01-002ED102J-F picture photo
Mfg. Part Number
MCM01-002ED102J-F
Brief Description
CAP MICA 1000PF 5% 500V SMD
Datasheet Download
MCM01-002ED102J-F.pdf
Availability of MCM01-002ED102J-F
QUANTITY
MCM01-002ED102J-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MCM01-002ED102J-F
Internal Part NumberEIS-MCM01-002ED102J-F
PackagingBulk
Capacitance1000pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCM01-002ED102J-F
Related LinksMCM01-00, MCM01-002ED102J-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MCM01-002ED102J-F Details Description
Related parts for MCM01-002ED102J-F
RES 680 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 20A 24V datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 960W datasheet.pdf
KIT HW ADAPTER HWIC W/FLYI datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 183MHZ 165CABGA datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
PROTOBOARD SMT FOR SOT-953 datasheet.pdf
RES 24K OHM 0.3W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
KIT LCD TOUCH 7" HMI datasheet.pdf