Cornell Dubilier Electronics MCM01-002ED221J-F
MCM01-002ED221J-F picture photo
Mfg. Part Number
MCM01-002ED221J-F
Brief Description
CAP MICA 220PF 5% 500V SMD
Datasheet Download
MCM01-002ED221J-F.pdf
Availability of MCM01-002ED221J-F
QUANTITY
MCM01-002ED221J-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MCM01-002ED221J-F
Internal Part NumberEIS-MCM01-002ED221J-F
PackagingBulk
Capacitance220pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCM01-002ED221J-F
Related LinksMCM01-00, MCM01-002ED221J-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MCM01-002ED221J-F Details Description
Related parts for MCM01-002ED221J-F
TIE CABLE 304 ST/STL 200LB 5" datasheet.pdf
CONV DC/DC 12VIN ADJ OUT 10A datasheet.pdf
TRANS 2PNP PREBIAS 0.25W SOT363 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 10A 125V datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN +/-3.3VOUT datasheet.pdf
CONN RCPT 4 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 25V 20% 2910 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf
RES 1.47K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
TI900 POWER MOD 0.12MM W/ADH datasheet.pdf
Connector Socket 52 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf